CeHa

CeHa (Cezet, DJ Mahu, Hesik) czyli kolektyw trzech Śląskich miast – Pszczyny, Bielska-Białej, Tychów. Grupa powstała w listopadzie 2002 roku. W jej skład wchodzili wówczas Cezet oraz Hesik. Hesik zajął się tworzeniem rapu już w 1995 roku, czego wynikiem do 2002 roku było wypuszczenie w miasto siedmiu solowych płyt, Cezet natomiast rozpoczął twórczość dwa lata później. Jej wynikiem jest jedna solówka oraz ponad setka utworów nagranych do tzw.”szuflady”.

Po ponad siedmiu miesiącach pracy, wyszła na światło dzienne pierwsza (57 minutowa) płyta pod szyldem CeHa – „Cel Osiągnięty”. Single promujące tę płytę to jedne z większych hitów koncertowych grupy. Warstwą muzyczną utworów zajmuje się Hesik, u którego na domowym sprzęcie rejestruje się większość materiału, natomiast za sprawą Cezeta kawałki nabierają ciekawego kształtu ze względu na śpiewane refreny, co decyduje jednocześnie o oryginalności i niepowtarzalności CeHa.

W kwietniu 2004 roku światło dzienne ujrzał drugi nielegal chłopaków zatytułowany „Dwutlenek Węgla”. W międzyczasie nagrywania drugiej płyty do składu dołączył Dj MaH (znany m.in. z pierwszej płyty Płonącego Squotu), chłopaki także wzięli udział jako gość muzyczny w programie „Poplista”, który emitowany jest w każdą niedziele w telewizji Polsat (24 listopad 2003). Na drugiej płycie gościnnie wystąpili m.in. Gorzki (EK) oraz ćwierćfinalistka nadawanego w Polsacie programu Idol – Biibi. Mocną stroną chłopaków z CeHa są koncerty, których zagrali około pięćdziesięciu w całej Polsce.

Początkiem kwietnia 2005 roku ukazał się już trzeci nielegal : CeHa „W Przedsprzedaży”. Gościnnie udział wzięli m.in Aro, Nalef, Bu (P.U.P) oraz Masia.

26 czerwca 2006r. nakładem Rap-In Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, pod tytułem „Oryginał”.

źródło – nieistniejąca strona ceha.pl

Dyskografia

Cel Osiągnięty (08.2003, 2na2 Studio)
Dwutlenek Węgla (04.2004, 2na2 Studio)
W Przedsprzedaży (04.2005, nielegal)
Oryginał (26.06.2006, Rap-In Records)
Bilet (26.04.2010, 2na2 Studio)

Utwory z gościnnym udziałem

Dret – Lustro (feat. CeHa) z albumu „Nie Oceniaj Płyty Po Okładce”
Esten – Co Tak Smutno (feat. CeHa) z albumu „Pośrodku Miasta”

Utwory na składankach/kompilacjach

CeHa – Ludzie Nie Umieją Żyć / składanka V/A – Esencja Hiphopowego Podziemia (styczeń 2005)
CeHa – Nie Ważne / składanka V/A – Krzyhu Prezentuje Dobre Składy (styczeń 2006)
CeHa – Ponad Normę / składanka V/A – Rap-In Underground (29.05.2006, Rap-In Records)