Dorota i jej nowy singiel „Weź Skręć”

Udostępnij
fot. kadr z klipu „DOROTA – Weź skręć”

DOROTA MASŁOWSKA PRZEDSTAWIA SINGIEL „WEŹ SKRĘĆ” JEJ NOWY ALBUM „WOLNE” JUŻ 21 KWIETNIA

„DOROTA” to nowe po „Mister D” wcielenie muzyczne Doroty Masłowskiej, która po 8 latach powraca ze zrealizowanym dla wytwórni SBM albumem „Wolne”. Składa się na niego 12 utworów, powstałych do bitów m.in. Białasa, Lanka, Lucassiego i Auera, który czuwał też nad całością jej brzmienia jako producent wykonawczy.

fot. cover albumu „Wolne” Dorota autor Aneta Grzeszykowska. 

Nie rezygnując z właściwych Mister D absurdalnych poetyk i figur, DOROTA wchodzi w emocjonalny mrok, śmiało eksplorując rzadko obecne w muzyce popularnej tematy takie jak wojna, śmierć czy kobiecy erotyzm. W krótkich, brutalizujących tekstach łączy stylistyki uliczne i poetyckie, tworząc własną: niezwykle emocjonalną, eksperymentalną, liryczną i wybuchową jednocześnie.

„Po prostu używam ich [SBM-u] narzędzi i form, przez które przepuszczam siebie i swoją  wrażliwość, zupełnie inną. Dochodzi do erroru. I jest to duże wyzwanie, by z tym całym tak zwanym moim dorobkiem wykonać taki skok w rozjuszony tłum”-mówiła niedawno Łukaszowi Łacheckiemu w wywiadzie dla Krytyki Politycznej. Najnowszy singiel DOROTY dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube artystki.

PRZECZYTAJ – Doniu i „Twoja Przestrzeń” czyli odświeżona wersja wielkiego hitu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments