Grekk z premierą swojego najnowszego albumu producenckiego „ART OF FATNESS”

Udostępnij
Grekk
fot. materiały prasowe

Półtora roku pracy, dwa single oraz dwa listening party. Album producencki Grekka „ART OF FATNESS” doczekał się dziś swojej premiery. Materiał w całości trafił do serwisów streamingowych wraz z wyjątkowo wyczekiwanymi numerami z Keithem Murray’em, Reksem i A-F-R-O.

Czy Grekk wypuścił właśnie swój największy jak dotąd projekt? Zdecydowanie! Choć o poznaniaku w podziemiu słychać już od dawna, dotychczas działał on głównie lokalnie. Głównie, bo w 2018 roku udało mu się nawiązać współpracę z francuskim MC De2s, z którym współpracował, m.in. Peja. Francuz znalazł się wtedy na pierwszej płycie producenckiej Grekka, zatytułowanej „Art Of Rawness”, po czym wziął od niego trzy kolejne bity na swój solowy album.

ART OF FATNESS”, które dokładnie dziś ma swoją premierę, zdecydowanie jednak przebija wszystkie wcześniejsze poczynania poznańskiego rapera i producenta.
Przede wszystkim, Grekk wyszedł z poza swojej strefy komfortu i do, jak zawsze, bujających linii perkusyjnych i basowych dorzucił w paru numerach chwytliwe linie melodyjne. Odpowiadają za nie zaproszeni do współpracy muzycy: gitarzyści Wiktor Mazurkiewicz i Tomasz Pacak, trębacz Marcin Felczyński oraz skrzypaczka Karol Urbano Garcia. Nie oznacza to jednak, że producent zrobił krok w stronę popu. „AOF” to w dalszym ciągu na wskroś korzenny, oldschoolowy projekt na boom-bapowych bitach, dlatego oprócz w/w muzyków nie mogło zabraknąć również turntablistów. Za cuty i scratche na albumie odpowiadają DJ Kobra i DJ Kolega z kolektywu Drapacze Wosq.
Po drugie, na „ART OF FATNESS” znaleźli się goście zza Oceanu. I to nie byle jacy goście.

Zachodnie wybrzeże na płycie Grekka reprezentuje bowiem legenda bostońskiej sceny, Reks, oraz kompan Redmana i Ericka Sermona z Def Squadu, Keith Murray. Swój akcent na „AOF” zaznaczyło także 2nd Generation Wu, czyli grupa stworzona z dzieci członków legendarnego Wu-Tang Clanu. Drugi z przedpremierowych singli, jakie zaserwował nam Grekk, był bowiem solowym popisem iNTeLLa – syna U-Goda. Jeśli chodzi zaś o wschodnią flankę U.S.A., projekt swoim magicznym flow uświetnił zwycięzca konkursu „Definition of a Rap Flow”, A-F-R-O.

Po trzecie, na płycie producenckiej Grekka pojawiła się naprawdę ciekawa mieszanka polskich artystów. Wśród zaproszonych znalazł się zarówno młodziutki #PROlike, jak i każdemu słuchaczowi rapu dobrze znany weteran białostockiej sceny, Cira, czy nawet jeden z pionierów poznańskiej sceny, obecny na płycie Slums Attack „Zwykła codzienność” z 1997 roku, MC Grzechu. Swoje zwrotki na projekcie położyli także czołowi gracze aktualnego podziemia: WCK, Rane (Inicjatywa), PTR (AprAxjA), Bartek KOKO, Maggy Moroz, Kickmatic (TRIIIO), NMBR, KMC oraz polscy raperzy na emigracji w Szkocji, MOKA, czyli Mogieł i Aereka.

Po czwarte i ostatnie, materiał, który przez ostatnie półtora roku przygotowywał Grekk, brzmieniowo stoi na najwyższym poziomie w Polsce. Zasługa w tym Michała Baja, czyli dobrze znanego i szanowanego DJ’a Eproma. To właśnie on stoi za mixem i masteringiem „ART OF FATNESS”, a wspomnieć warto, że dba on o brzmienie utworów takich artystów jak, m.in. Ten Typ Mes, Fisz, Sarius, Belmondawg, Taco Hemingway, Małpa czy Peja.

Premiera albumu Grekka „ART OF FATNESS” ma miejsce właśnie dziś, 20 czerwca. Materiał wydany został sumptem nowopowstałej wytwórni IXOZ RECORDS. Dystrybucją cyfrową zajęło się Mugo, a za dystrybucję fizyczną odpowiada MyMusic/baisel.pl.

CD oraz kasetę magnetofonową „ART OF FATNESS” zamówisz w sklepie baisel.pl

Grekk – Art Of Fatness

 1. Enter
 2. Ajz feat. WCK
 3. Hurt feat. iNTeLL (2nd Generation Wu)
 4. Siema, co tam feat. MOKA, DJ Kobra
 5. Do jutra feat. Kickmatic, Maggy Moroz, PTR
 6. Stop playing feat. Keith Murray
 7. 1973 feat. MC Grzechu, Drapacze Wosq
 8. Szare dni feat. Rane (Inicjatywa)
 9. The older, the better feat. Reks, KMC, A-F-R-O
 10. Disco Inferno feat. Bartek Koko, #PROlike, NMBR
 11. Enrico Palazzo feat. Cira, DJ Kobra, DJ Kolega
 12. Nigdy, ani kiedykolwiek feat. KMC
 13. Esc
 14. Stop playing (Eprom remix) feat. Keith Murray

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Taco Hemingway wyprzedał PGE Narodowy, finałowe afterparty 1-800-TOUR w Progresji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments