Mata z premierą albumu „<33" który jest dostępny w sklepach i streamingach, raper zaczepia na nim O.S.T.R.-ego i Peje

Udostępnij
Mata Młody Paderewski
fot. kadr z klipu „Młody Paderewski” Mata

“<33” to trzecia płyta w dyskografii Maty w wytwórni SBM. Album zawiera 15 pozycji. Do tej pory ukazały się 4 single promujące wydawnictwo: “M”, “Kryształowa kula”, “JESTEŚ POJ384NA”, “PŁYTA NIE SIADA”.

“<33” to tytuł, to symbol, to coś, co czuje się całym sercem. To właśnie serce jest tu najważniejsze. Nazwa albumu przez długi czas funkcjonowała jako coś nieokreślonego, niewypowiedzianego. Coś, co Michał bardzo dobrze znał, lecz nie potrafił nadać temu nazwy. Pomogli mu w tym fani. Ta płyta powstała wraz z nimi i dzięki nim. Fani są jej inspiracją, motorem napędowym, a ostatecznie jej odbiorcami. “<33” różni się od wszystkiego, co dotychczas stworzył Mata. Widać to na każdym kroku, przy każdym dotychczas ukazanym singlu. Przy powstawaniu płyty Michał wykreował zupełnie inny dla niego model pracy koncepcyjnej nad utworami. Testował, wprowadzał zmiany, sygnalizował przemianę w twórczości. Kierował się uczuciami, odczuciami, intuicją – sercem. To eksperymenty, które słychać w każdym tonie i dźwięku. To sztuka, którą stworzył. To muzyka, przy której dobrze się bawił.

fot. cover albumu „<33” Mata

Album jest obecnie dostępny w wersji standard na SBM Store oraz w sieci salonów Empik.

Odsłuch albumu „<33” od Maty w serwisie Spotify.

„<33” – Tytuł, który bije w rytm muzyki i tchnie życie w każdy dźwięk. To właśnie serce jest tutaj głównym bohaterem. Nazwa albumu przez długi czas tkwiła w umyśle i duszy artysty, jak tajemniczy przekaz, który czeka na odkrycie. To uczucie, które Mata przekazuje poprzez swoją twórczość. Płyta ta narodziła się w ramach interakcji z jego oddanymi fanami, stając się wspólnym dziełem i owocem pasji. Fani byli nie tylko źródłem inspiracji, ale również napędem do działania, a w końcu docelową publicznością. „<33” to zupełnie nowa odsłona artysty, widoczna w każdym aspekcie tego projektu, od wcześniej publikowanych singli po całą płytę. Michał eksperymentował i zmieniał swoje podejście do tworzenia utworów, kierując się emocjami, intuicją i sercem. To muzyczna opowieść, którego inspiracje i rezultat słychać w każdym dźwięku i melodii. To dzieło sztuki, które Mata tworzył z pasją.

Kontrowersje, Mata w kawałku „Różowe Osh33” zaczepia O.S.T.R.-ego i Peje.

Mata zaczepia łódzkiego rapera O.S.T.R.-ego w wyżej wymienionym kawałku za negatywne wypowiedzi o Żabsonie a konkretnie padają takie linijki.

„Dzwoni O.S.T.R. mi na iPhone. Tłumaczy dwie godziny, czemu w jego opinii kurwą jest Żabson” nawija Mata, po czym po tych wersach słyszymy Żabsona który odbija piłeczkę odpowiedzią „chyba ty”

W tym samym kawałku Mata odpowiada Ryśkowi Peji za krytykę cen bluz które skwitował krótkim komentarzem na jego profilu FB „Z Dupy” następującymi linijkami.

„Co Cię boli, czy aż tak Cię to boli, że Michał Mata ma dziś szanse uczciwie zarobić. Przyjemne z pożytecznym to sukces odwieczny”

jest to follow up z numeru Peji „Co Cię Boli?!” a także z wersów Magika z numeru Paktofoniki „Priorytety”

Czy te zaczepki zostaną pozostawione bez odpowiedzi czas pokaże.

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – BonSoul i ich nowy singiel „Drive” zapowiadający album „Refluks”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments