Mika, Mucha i Kokos zabiorą was na „Planetę Małp”

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Planeta Małp, mimo kosmicznego tytułu, to opowieść o wewnętrznym kosmosie człowieka XXI wieku. Stylistyczną mieszankę rapu, wave’u  i etnicznych smaczków serwuje nam Julia Mika, Konrad Mucha (znany z kieleckiego duetu Patogen) i Krzysztof “KOKOS” Kokosiński.

“Planeta Małp” to utwór, który początkowo miał być piosenką popową. Ostatecznie jednak odpowiedzialność za warstwę wokalną przejęła dwójka super zdolnych raperów, a z myślą o popisowej zwrotce Julki powstała sekcja inspirowana muzyką klubową. Efektem połączenia energii Kielc, Łodzi i Krakowa jest muzyczny koktajl bogaty w etniczne sample, ciężki wave’owy bas, klasyczne rapowe zwrotki, melodyjny refren i mroczny drop. Całość zapewnia gęsty, refleksyjny klimat podany w sosie melodyjnych riffów i potężnego bitu.

Każde z nas chce robić rap o czymś i chce robić go po swojemu. Jeśli po melodyjnym wstępie pomyślisz, że Julia to „laska od refrenów”, to jej brawurowa zwrota szybko wyprowadzi Cię z błędu. Poetyckie rozważania Muchy, mimo klasycznej formy, przynoszą nad Wisłę świeży powiew bryzy zza oceanu. W warstwie muzycznej Kokos miesza etniczne perkusjonalia, klubowe bity i tłusty, trapowy bas z instrumentami samplowanymi specjalnie na potrzeby utworu. Nam ten koktajl przypada do gustu, a Tobie?

PRZECZYTAJ – „19” to nowy singiel od Afgvn

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments