Nowy dyrektor zarządzający w wytwórni SBM Label

Udostępnij
fot. materiały prasowe

SBM Label to jedna z największych i najbardziej popularnych wytwórni muzycznych w Polsce, której podstawą funkcjonowania zawsze było koleżeństwo i dobre relacje. Wojciech Gołacki – nowy dyrektor zarządzający, który dołączył do zespołu – co prawda nie jest raperem, ale jako wieloletni znajomy Karola “Solara” Poziemskiego i Mateusza “Białasa” Karasia, w skład nieformalnej ekipy SBM wchodzi od lat. 

Solar: Wojtek od zawsze funkcjonuje blisko świata rapowego, czuje muzykę i śledzi ten rynek. Jednocześnie, jego dotychczasowe doświadczenie pozwala spojrzeć z innej perspektywy na nasze działania i plany. Do SBM wnosi kompetencje, przede wszystkim takie jak myślenie strategiczne i planowanie. Do tego współdzieli z nami wizję i ma świetne zdolności interpersonalne. Dokładnie takiej osoby potrzebujemy na obecnym etapie rozwoju wytwórni.

Białas: Wyklarował się naturalny podział. Ja najlepiej czuję się w pracy z artystami w studiu, wspierając ich w tworzeniu muzyki. Karol odpowiada za poszukiwanie nowych twarzy, a następnie wspieranie ich w promocji. Wojtek będzie osobą, która pomoże nam w realizacji wspólnej wizji i wytyczy dalszy kierunek rozwoju zespołu. 

Wojtek: SBM to kreatywny tygiel, który skupia na sobie uwagę milionów ludzi. Kreatywność, przecieranie szlaków, odwaga, koleżeństwo, to z mojej perspektywy wartości, które zawsze były w DNA labelu. Mam świadomość wyzwań, które przed nami stoją, a ten rok będzie dla nas wyjątkowy ze względu na celebrację 15-lecia. 

Przed formalnym dołączeniem do SBM, Wojciech Gołacki zarządzał startupem technologicznym z branży gamingowej. W ramach projektu stworzono najszybszy na świecie silnik rozwiązujący grę w pokera. Technologia wykorzystuje sieci neuronowe i została uznana za innowacyjną w skali światowej, co przyniosło zainteresowanie inwestorów. – Z SBM od zawsze łączyły mnie relacje koleżeńskie, teraz doszły zawodowe. W pracy dla wytwórni wykorzystam doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym i pracy projektowej – mówi nowy dyrektor zarządzający.

SolarSBM od zawsze trzymał rękę na pulsie w tym co nowe i świeże w muzyce i tak pozostanie. Pamiętamy o naszych rapowych korzeniach i corowych słuchaczach związanych z SBM od lat, a jednocześnie chcąc się rozwijać jesteśmy otwarci na współpracę z artystami z sąsiednich gatunków. Będziemy się starali was zaskakiwać i podnosić sobie poprzeczkę, w czym bardzo pomoże nam Wojtek jako nowy dyrektor zarządzający.

BiałasW naszej idealnej wizji, SBM skupia wokół siebie artystów, którzy wyrośli pod jego skrzydłami –  już nie w sformalizowanej formie kontraktu płytowego i wydawnictwa, ale mniej formalnych związków i obecności w najważniejszych dla labelu momentach.

PRZECZYTAJ – Ashwagandha wraca z nowym singlem „Ciepły Dom”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments