OFF Festival Katowice 2023: Pusha T pierwszym headlinerem

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Pusha T, jeden z najlepszych dziś amerykańskich raperów, będzie headlinerem tegorocznego festiwalu. A do tego mamy dla was pełen wybór eksperymentów, tańców i psychodelicznych odlotów.

Pusha T (piątek, 4 sierpnia, Scena Perlage)

Raper z Virginii, którego pierwszy etap kariery to Clipse, fantastyczny duet dzielony z bratem. Od ponad dekady Pusha T pracuje na własny rachunek i na konkurencję patrzy z góry. Jego czwarty album solowy „It’s Almost Dry” (2022) zadebiutował na pierwszym miejscu listy „Billboardu”, a dograli się do niego tacy goście, jak Kanye West (który zresztą ostatnio , Jay-Z, Pharrell Williams i Kid Cudi. „Album z 2018 roku, 'Daytona’, mógł być uznany za szczyt jego kariery, chwalony zarówno przez fanów, jak i krytyków. Ale na 'It’s Almost Dry’, Pusha podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej” – zauważa recenzent NME i trudno się z nim nie zgodzić. Zarówno poprzednia płyta, wypełniona przede wszystkim produkcjami Westa, jak i najnowsza, zdominowana przez numery Pharrella Williamsa, nominowane były do Grammy w kategorii Best Rap Album.

Ekkstacy (niedziela, 6 sierpnia)

21-letni Kanadyjczyk, który ucieczkę od osobistych problemów znalazł w muzyce. Historia niby nie jest nowa, ale spojrzenie na muzykę owszem, jego własne i oryginalne. Recenzenci gubią się w porównaniach, przywołując zarówno Lil Peepa jak i Joy Division, ale w ocenie jakości Ekkstacy wszyscy są zgodni: nihilizm i rozpacz dawno nie miały tak porywającego soundtracku.

Lancey Foux (sobota, 5 sierpnia)

Raper z Londynu, który zadebiutował w połowie poprzedniej dekady. Od tamtego czasu zdążył wyrobić sobie pozycję w branży – potwierdzoną choćby współpracą z Kanye Westem i Skeptą – oraz status artysty kultowego. Sprawdźcie „Life in Hell”, jego szóstą płytę, dowód wszechstronności i odwagi.

Obongjayar (niedziela, 6 sierpnia)

Nigeryjczyk z Londynu, wychowany na rapie z Ameryki, ale pamiętający o korzeniach. Znany ze współpracy m.in. z Little Simz i Dannym Brownem, pełnię swoich możliwości zaprezentował na pełnowymiarowym debiucie „Some Nights I Dream of Doors” (2022), płynnie przechodząc od afrobeatu do neo-soulu.

Oprócz wyżej wymienionych na OFF Festival Katowice 2023 zagrają także Desire, Gaye Su Akyol, Ela Minus oraz Mandy.

Gospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice, a Sponsorem Głównym – Perlage.

OFF Festival Katowice 2023 odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2023, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Na stronie www.off-festival.pl już dostępna jest pula karnetów 3-dniowych w cenie 429 zł oraz 3-dniowych z polem namiotowym – 549 zł.

Wypatrujcie kolejnych informacji na www oraz w social mediach.

https://off-festival.pl/
https://www.facebook.com/offfestival/
https://www.instagram.com/offfestival/
https://www.youtube.com/channel/UCjdFO9zsG9kiM-kHbdMin-A

PRZECZYTAJ – Young Igi rusza w „Notatki z Marginesu Tour” nowa trasa koncertowa reprezentanta OIO

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments