Pełna wersja albumu „TAXI” tria Łona x Konieczny x Krupa już na streamingach

Udostępnij
fot. Klaudyna Schubert

Album „TAXI” tria Łona x Andrzej Konieczny x Kacper Krupa wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku w wyjątkowej wersji LIMITED, wcześniej dostępnej tylko w ściśle limitowanym preorderze, doczekał się premiery na wszystkich platformach streamingowych.

Ich debiutancki materiał opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio).

Natomiast tydzień temu otrzymał najważniejszą nagrodę w polskiej branży muzycznej – Fryderyk, w kategoriach Album Roku Hip Hop, Zespół Roku oraz Teledysk Roku – „BYM POSZEDŁ” w reżyserii Krzysztofa Kiziewicza, który wcześniej otrzymał nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii Hip-Hop.

W ramach podziękowań artyści postanowili upublicznić w streamie limitowaną edycję albumu, zawierającą trzy dodatkowe utwory, dwa wyjątkowe remixy autorstwa Magiery i mulberry complex oraz piosenkę „AORTA” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza, będąca pożegnaniem zmarłego dwa lata temu wokalisty legendarnej grupy Pogodno, w wykonaniu Izy Polit.

ZAMÓW ALBUM „TAXI” ŁONA x KONIECZNY x KRUPA

Łona x Konieczny x Krupa czyli kooperacja legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia, rozpoczyna wiosenną trasę koncertową, zespół w pierwszej kolejności odwiedzi Opole (05.04), następnie Zieloną Górę (20.04) i Toruń (28.04). Na koncertach tria można się spodziewać żywych instrumentów, niebanalnych tekstów i ciekawych anegdot, a wszystko to między hip-hopem, jazzem i elektroniką.

Bilety dostępne w sprzedaży na: goingapp.pl

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Nikoś dołącza do SBM, premiera nowego singla „Peachtree”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments