Premiera albumu „A Świat Niech Płonie” od 2$Z Kaliego

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Dziś wreszcie długo zapowiadana premiera najnowszego albumu 2$Z Kaliego z Szybkiego Szmalu. Płyta pod wdzięcznym tytułem „A świat niech płonie” dostępna jest już na Spotify, Apple Music, iTunes i wszystkich innych serwisach muzycznych, a za tydzień zostanie uzupełniona do stanu deluxe o bonusowy „Mixtape 2022” firmowany szyldem Szybki Szmal.

Premierze, towarzyszy teledysk do singla „Gratulacje”. W klipie wystąpili m.in Ciech, Winz i Inkognito, czyli weterani melanżowego Ursynowa i zarazem uczestnicy rozszerzonego projektu gdzie poza nimi usłyszymy też m.in Tektywa, DaNego i CZN&J.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach przedsięwzięcia ukazały się już 3 animowane teledyski. Były to kolejno „Gagarin”, „Księżyca blask” feat. Ciech oraz ostatni „Obłąkani” którego premiera miała miejsce zaledwie tydzień temu. W listopadzie odbył się też na Imielinie, czyli w mateczniku artysty, pierwszy koncert promujący płytę, a to nie koniec działań. Powstaje już kolejny animowany klip do „Monte Karlo” a w dalszym planie jest jeszcze najważniejszy single, czyli „Złe intencje”. Możemy też spodziewać się teledysków z mixtapowej części wydawnictwa z flagowym kawałkiem „To Szmal” tworzonym przez ósemkę wykonawców z projektu.

Cały podwójny album jest reaktywacją po latach pauzy, legendarnego warszawskiego undergroundowego labelu Szybki Szmal, który ma na koncie produkcje, z rapowego kanonu jak choćby „Mixtape 2005” i „Benzyna”. To też znak, że na dobre rozkręciło się studio Kayuta2. Natomiast dla Kaliego to powrót do solowej twórczości po klasycznym „2002-2004” i niedawno upublicznionym dwu częściowym albumie „2013…”.

Najlepszy dostęp do aktualnych informacji o wydawnictwie jest na https://szybkiszmal.com i na profilach społecznościowych @szybki.szmal Instagram (https://www.instagram.com/szybki.szmal/) i TikTok (https://www.tiktok.com/@szybki.szmal) oraz @szybkiszmal na YouTube (https://www.youtube.com/@szybkiszmal). Jeżeli chcecie więcej od Szybkiego Szmalu, to obserwujcie te kanały. Komentujcie, lajkujcie i dajcie znać innym o #szybkiszmal udostępniając kawałki.

PRZECZYTAJ – Wspólna EPka Proceente i Cywinsky’ego. Pierwszy singiel + start limitowanego preorderu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments