Proceente i Amatowsky z premierą płyty „Obywatel” robią zamach na władzę

Udostępnij
fot. cover albumu „Obywatel” duetu Proceente/Amatowsky

Nadszedł dzień premiery płyty Proceente/Amatowsky „Obywatel”. Treścią konceptualnego i niepokornego projektu jest zamach na władzę. Wytwórnia Aloha Entertainment, korzystając z hip-hopowej niezależności oraz wolności słowa, udostępnia cały album w serwisach cyfrowych oraz na YouTube.

Płyta Proceente/Amatowsky „Obywatel” łączy w sobie elementy dystopii, thrillera political fiction oraz dramatu społecznego w stylu noir. Proceente osadził swój fabularny storytelling w niebezpiecznie bliskiej przyszłości; lirycznie płyta nawiązuje do ponadczasowych tekstów kultury: „Krakatit” Karela Capka, „Małej Apokalipsy” Tadeusza Konwickiego, „Złego” Leopolda Tyrmanda, filmów kina moralnego niepokoju, czy klasycznego albumu O.S.T.R. „Tylko dla dorosłych”. Za warstwę muzyczną „Obywatela” odpowiada Amatowsky, którego sugestywne i dopracowane brzmieniowo produkcje w połączeniu z rapem Proceente tworzą niepowtarzalny klimat projektu. Wszystkie wokale zostały nagrane w ciągu dwóch dni w GruboKrojone Studio w Zabrzu pod okiem DJ’a HWR, który zajął się również mixem, masteringiem oraz oprawą gramofonową materiału. Autorką szaty graficznej jest Zuza Szok, za płaszczyznę video odpowiada Dobrekino Studio.

Album doczekał się także wydania fizycznego w limitowanej edycji 2CD, zawierającej dodatkowy krążek z instrumentalami. Całkowity nakład to 250 ręcznie numerowanych egzemplarzy. Miłośnicy wydań kolekcjonerski znajdą „Obywatela” na www.alohasklep.pl, www.asfaltshop.pl, www.preorder.pl oraz www.hiphopheadz.pl.

Tracklista:

1. Kuku na muniu
2. Krakatit
3. Mistrz Ceremonii ft. DJ HWR
4. Spod ciężkich powiek
5. Co to znaczy sztuka? ft. DJ HWR
6. Złość i emocje ft. DJ HWR
7. Guernica ft. DJ HWR
8. Niedoczekanie ft. DJ HWR
9. Kalejdoskop
10. Tadeusz Konwicki

PRZECZYTAJ – Styl życia to filozofia… czyli Hace i Wilku WDZ w singlu „Lifestyle”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments