„TAXI” – nowy album tria Łona x Konieczny x Krupa już dostępny od piątku w sieci

Udostępnij
fot. Krzystof Kiziewicz

W piątek odbyła się premiera albumu „TAXI” tria Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacji szczecińskiego rapera z 1/2 składu zespołu Siema Ziemia. Album to uniwersalna, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepiona między hip-hopem, jazzem i elektroniką — wciągająca podróż, w której znajdziemy odbicie transformacji kulturowej, współczesnych konfliktów, czy też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem z filmów Jarmuscha.

„TAXI” to opowieść o świecie widzianym z perspektywy taksówki. Jego sercem są z jednej strony liczne rozmowy z taksówkarzami i taksówkarkami prowadzone przez Zuzannę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) i Łonę, z drugiej garść zbieranych przez rapera tu i ówdzie inspiracji. Ale – zastrzega raper – to nie jest przegląd taksówkarskich legend, opowieści czy anegdot. To nie jest reportaż. Bo chciałem zrobić płytę o taksówkarzach, a wyszła mi najbardziej osobista wypowiedź w karierze.

Album jest kontynuacją projektu społeczno-artystycznego, którego początki sięgają 6. edycji festiwalu sztuk społecznych OFF Opera (czerwiec 2020).

Trio tuż po dzisiejszej premierze rusza w trasę koncertową. Łony, Koniecznego i Krupy będzie można posłuchać na żywo w: Katowicach (26.10), Toruniu (2.11), Gdańsku (3.11), Warszawie (16.11), Krakowie (19.11) i Wrocławiu (15.12). Bilety do nabycia na Going.

Album „TAXI” można nabyć na stronie Def Jam Recording Poland i sklep.dobrzewiesz.net. W limitowanej edycji albumu znajdziemy m.in. samochodowe dodatki oraz książeczkę, opisującą kulisy rozmów z taksówkarkami i taksówkarzami. Oprócz tego rozszerzone wydanie zawiera trzy dodatkowe utwory: wyjątkowe remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza — zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno.

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Proceente i DJ HWR udostępnili pierwszy singiel „Love People / Ośmiornica” z „Ładuj Działa Mixtape”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments