Tede z klipem do singla „ŚWIAT23” który promuje „3H: Hajp Hajs Hejt”

Udostępnij
fot. kadr z klipu

Tede idzie za ciosem i w ostatni dzień roku 2022, publikuje klip do najnowszego singla „ŚWIAT23” który promuję jego najnowszy nadchodzący album „3H: Hajp Hajs Hejt”

TEDE po ogromnym sukcesie swojego ostatniego, nostalgicznego wydawnictwa “ESPEORTE 0121” nawiązującego do solowego debiutu, postanowił ponownie wydać płytę bez pomocy żadnego producenta. Tym razem nie posłużył się jednak kompozycjami muzycznymi sprzed lat, a po wielu latach przerwy znów wcielił się w rolę beatmakera. Mix/master to robota Sir Micha.

Singiel “ŚWIAT23” w oczywisty sposób followup’uje do legendarnego “Świat zwariował 23 lata” DJ-a 600V z gościnnym udziałem warszawskiego rapera. Od podbitego sampla pochodzącego ze wspomnianego kawałka, aż po unikatowe ujęcia i kadry z lat 2000, które nigdy wcześniej nie były publikowane. Kompozycja wideo autorstwa „Heavy Bread” spięta anachronicznymi wstawkami tworzy spójną całość. Lirycznie nie brakuje celnych punchy i porównań czy ukrytych wątków i wniosków, z których słynie twórczość hip-hopowego artysty.

Raper na najnowszej płycie zaserwuje słuchaczom podróż przez kilkanaście różnorodnych muzycznie kawałków. Ponadto, pierwszy raz od lat, na albumie poza samym artystą pojawiają się goście. Wszystko jest 3 – dlatego album ukaże się 3.03.2023 na 3 nośnikach: CD, płycie winylowej oraz kasecie magnetofonowej. Wraz z dedykowanym merchem NWJ x PLNY, który dostępny jest na stronie https://hajphajshejt.pl/.

Przeczytamy w opisie klipu na YouTube.

PRZECZYTAJ – Coraz dziwniejsza sytuacja z mediami społecznościowymi PONO

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments