Zobacz dokument z współpracy PRO8L3M’u i Fuziego który powstał z marką Betclic

Udostępnij
fot. materiały prasowe

23 listopada w warszawskim melt museum przy placu Powstańców Warszawy 2a otworzy się wystawa PROXL3M EXPERI3NCE poświęcona zespołowi PRO8L3M. Jest to część obchodów dziesięciolecia zespołu. Wystawa towarzyszy nowej płycie zatytułowanej „PROXL3M” i trasie koncertowej.

PROXL3M EXPERI3NCE stało się okazją do ponownego spotkania muzyków z Fuzim. Ten francuski artysta i tatuator, znany jest fanom PRO8L3M-u przede wszystkim z ikonicznych okładek do płyt „Art Brut” i „Art Brut 2”. Pochodzący z Paryża artysta już od niemal 30 lat tworzy jedyne w swoim rodzaju, kreskówkowe, surowe murale, zachwycające odbiorców na całym świecie. Jego prace przyozdabiają ściany m.in. w Barcelonie czy Los Angeles, a tatuaż jego autorstwa nosi Scarlett Johansson.

W partnerstwie z marką Betclic, Fuzi ozdobił jedną z sal wystawy urządzoną w dawnym sejfie bankowym. W swoim charakterystycznym stylu stworzył immersyjną wielkopowierzchniową grafikę pełną detali i drobnych elementów, które otwierają się przed widzem i wciągają go w świat na styku graffiti i paryskiej awangardy.

„Fuzi stworzył okładki do jednych z naszych najważniejszych produkcji i tym samym stał się integralną częścią historii zespołu. Ta wystawa nie mogła się odbyć bez jego udziału.” – komentuje Steez.

Działania PRO8L3Mu i Fuziego udokumentowała Gosia Herman, inna wieloletnia współpracowniczka zespołu, znana z teledysków nakręconych na przestrzeni ostatniej dekady. Film „FUZI: IGNORANT MASTER I HISTORIA PRO8L3M ART BRUT” powstał we współpracy Betclic Studios z Papaya New Directors. Obraz pokazuje nie tylko jak powstawała nowa praca artysty w Warszawie. Widzimy w nim również początki działalności Fuziego na przedmieściach Paryża i kulturę grafitti lat 90. a także kulisy nawiązania współpracy czy wyjątkowy koncert, podczas którego Fuzi tatuował publiczność wzorami związanymi z PRO8L3Mem.

W ramach wystawy będzie można posłuchać nowych utworów Oskara i Steeza, zobaczyć artefakty związane z historią grupy oraz stać się częścią multimedialnych wizualizacji przygotowanych przez MELT IMMERSIVE. Specjalnie na wystawę PROXL3M EXPERI3NCE powstał zapach stworzony przez francuskie studio perfumiarskie Flair. W godzinach otwarcia wystawy funkcjonować będzie sklep, w którym będzie można kupić przedpremierowo merch z tegorocznego dropu. W regularnej sprzedaży pojawi się on dopiero po zamknięciu wystawy.

Bilety na PROXL3M EXPERI3NCE są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Going. w cenie 59-99 złotych.

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Proceente i DJ HWR prezentują singiel „To Jest Odwaga” z gościnnym udziałem Parzela, Greena i Emazeta

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments