FNDMN7.29 i Parzel z singlem „Kuźnia Dusz”

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Fundament to projekt dwójki raperów z warszawskiego Gocławia. Szymon Karter i Emace opublikowali singiel – „Kuźnia Dusz”, który jest drugim z nadchodzącego debiutu „FNDMN7.29”

Do którego swoją zwrotkę dograł Parzel, który znany jest m.in. z płyty nagranej z Siwersem pt. „Coś się kończy, coś się zaczyna”, a także wielu kawałków solowych. Pierwszym singlem wydanym 24.03.2021 r. był utwór „To nasz rap”, który był hołdem dla klasycznego rapu i filmów hip-hopowych z lat 90-tych.

„Kuźnia Dusz”, jak wyjaśnia Szymon Karter, opowiada m.in. o podejściu człowieka do warstwy materialnej, która oczywiście jest integralną częścią każdego z nas, ale FNDMN7.29 zwraca uwagę na to, że nie warto poświęcać wszystkiego dla sławy i pieniędzy, i że wielu ludzi w dzisiejszych czasach o tym zapomina.

Za montaż wideo odpowiedzialny jest Wigor Mor W.A. i Feliks Mirosław Mamczur. Muzykę wyprodukował Szymon Karter, a o scratch zadbał DJ Remb.

Dość enigmatyczna nazwa FNDMN7.29 to połączenie dwóch elementów: „FNDMN” jako akronim słowa Fundament i „7.29” jako element definicji stałej struktury subtelnej, czyli kombinacji trzech otaczających nas stałych, którym (w dużym uproszczeniu) zawdzięczamy istnienie ludzkości.

Pierwszym z inicjatorów jest Szymon – twórca Karter Studio, w którym powstawały takie projekty, jak: Wigor Mor W.A., Empiria, Bitamina czy Parzel & Siódmy. Drugim inicjatorem jest Emace – przez lata działający głównie solowo – ale również w kooperacjach z takimi ekipami jak: Pewna Pozycja, Podziemny Styl, Warszawski Desant, Zjednoczony Ursynów, WSP czy WHSP.

Preorder albumu „FNDMN7.29” można zamówić TUTAJ

PRZECZYTAJ – Young Igi powraca solo z nowym singlem „Małe Krople”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments