Prawdziwa bomba Rakim odwiedzi Polskę i zagra dwa Koncerty

Udostępnij
fot. Ambrosia For Heads

Jeden z najważniejszych MC wszechczasów pochodzący z Nowego Jorku raper Rakim odwiedzi Polskę i zagra dwa koncerty w Warszawie i Katowicach.

Organizator koncertów Rakima w Polsce BIG Idea piszę.

„Rewolucjonista, jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych i utalentowanych MC wszech czasów — Rakim, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. 31 sierpnia w Warszawie, w klubie Progresja i dzień później, 1 września w Katowicach, w klubie P23.

BILETY w sprzedaży od piątku 24.06, od godziny 12:00

Rakim to klasyk. Jeden z nielicznych MC’s w historii hip-hopu, który w pojedynkę odmienił bieg całego gatunku, a echa jego twórczości są słyszalne we współczesnym rapie do dziś.

Nowojorski MC, Połowa jednego z najważniejszych duetów raper/producent w historii hip-hopu Eric B. & Rakim, w drugiej połowie lat 80. wywrócił definicję rapu do góry nogami.
Kiedy innym MC’s wciąż było bliżej do dziecięcych rymowanek, zwrotki Rakima przyniosły prawdziwą rewolucję!

Rakim dokonał transformacji w hip-hopie, zdefiniował termin flow i przyczynił się do pionierskiego wykorzystania rymów i słusznie nazywany jest twórcą newschoolu — nowej szkoły rapu, która wówczas nie miała jeszcze nic wspólnego z trapowymi bitami i auto-tunem. I nieważne, czy mowa tutaj o dorobku Big Daddy’ego Kane’a, 2Paca, 50 Centa, Lil Wayne’a czy A$AP Rocky’ego, żaden z nich nie składałby swoich wersów w ten sposób, gdyby nie Rakim.

A$AP Rocky w rzeczywistości nazywa się Rakim Mayers, na cześć połowy duetu Eric B & Rakim, a którego album „A.L.L.A.” był hołdem dla legendarnego nowojorskiego rapera.

Każda z jego płyt nagranych do spółki z Erikiem B, “Paid in Full”, “Follow the Leader”, “Let the Rhythm Hit 'Em” i “Don’t Sweat the Technique”, a także solowe longplaye “The 18th Letter”, “The Master” czy “The Seventh Seal” wciąż brzmią imponująco i zawstydzająco dla ogromnej części aktualnej sceny.

“Paid in Full” został uznany przez MTV za najlepszy album hiphopowy wszech czasów, podczas gdy sam Rakim zajął 4. miejsce na liście najlepszych MC wszech czasów MTV.
Steve Huey z AllMusic stwierdził, że „Rakim jest niemal powszechnie uznawany za jednego z największych MC – być może największego – wszech czasów w społeczności hip hopowej”. Redakcja About.com umieściła go na drugim miejscu na swojej liście „50 najlepszych MCs of Our Time (1987–2007)”. W 2012 roku The Source umieściło go na pierwszym miejscu na swojej liście „50 najlepszych autorów tekstów wszech czasów”.

Co ciekawe, Rakim był rewolucjonistą nie tylko w kwestii pisania rymów i rapowania. Jego styl, wielkie łańcuchy i logówki, podkreślały brudny, podwórkowy sznyt lat 90. Raperzy tacy jak Kool G Rap, Raekwon, Nas czy 2pac, podpatrzyli od Rakima nie tylko szereg patentów, jak pisać wersy, ale również to, jak się nosić po wielkomiejskich ulicach.

Przed nami jedyna szansa na spotkanie z ikoną rapu!
Będzie to pierwsza i zapewne ostatnia wizyta Rakima w naszym kraju.”

Link do wydarzenia na FB – https://www.facebook.com/events/359338842983716/

PRZECZYTAJ – Krótka Relacja z Orange Warsaw Festival 2022

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments