Trio Łona x Konieczny x Krupa wypuszcza nowe wydawnictwa płyty „TAXI” oraz rusza w trasę koncertową

Udostępnij
fot. Klaudyna Schubert

Do przedsprzedaży trafia dziś wersja instrumentalna Albumu TAXI. Konieczny i Krupa stworzyli wyjątkowe, bardzo zróżnicowane utwory z pogranicza jazzu, hip-hopu i elektroniki, które nie tylko współgrają z tekstami Łony, ale też znakomicie funkcjonują samodzielnie.  

Muzyka na TAXI Instrumental to misterna konstrukcja, na którą składają się nagrania wielu instrumentów akustycznych, syntezatorów, a nawet field recording. Płyta dostępna jest na CD, LP i wyjątkowej, ściśle limitowanej edycji winylowej, z płytą w kolorze marble smoke na ciężkiej (180g) płycie 12” w opakowaniu gatefold.

Oprócz tego w preorderze pojawia się dziś wyjątkowe wydanie CD albumu TAXI: BOX DELUXE, na który składają się: wersja regularna CD TAXI, wersja instrumentalna CD TAXI, a także unikalna książeczka „Co by tu powiedzieć, żeby nie skłamać” —  zredagowany przez Łonę obszerny wybór fragmentów z rozmów prowadzonych przez Zuzannę Głowacką z taksówkarzami, które posłużyły za inspirację do powstania tekstów na płytę. Pozwala to zajrzeć w głąb procesu twórczego i rzucić trochę światła na kulisy powstawania tego niecodziennego albumu.

W zestawie znajdują się także wyjątkowe naklejki, za które odpowiadają zaproszeni przez trio twórcy: Grzegorz Myćka, Fruit of the Lump i Konrad Wullert.  Całość zamknięta jest w szykownym kartonowym pudełku, za stronę graficzną wydawnictwa odpowiadają Jakuba Haremza i Marianna Czwojdrak.  

Wraz z wydawnictwami muzycznymi pojawia się także wyjątkowy merch, w całości zaprojektowany przez Grzegorza Myćkę, laureata międzynarodowych i krajowych konkursów z zakresu plakatu, ilustracji i filmu animowanego. Twórca odpowiada nie tylko za projekty graficzne, ale też za ręcznie robione — tradycyjne i trwały sitodruku na odzieży, co czyni każdy jej egzemplarz wyjątkowym.

Album „TAXI” został wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku, zgarniając nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop, trzy nagrody Fryderyk (album roku hip-hop, projekt artystyczny roku, teledysk roku) oraz dwie nagrody Popkiller (album roku, raper roku). Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Dawid Podsiadło, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio).

Wszystkie płyty i merch w przedsprzedaży, premiera: 21 czerwca 2024 r.

ZAMÓW MERCH i TAXI BOX NA DEFJAM.PL

Oprócz tego Trio Łona x Konieczny x Krupa rusza w wiosenną trasę! Płyty TAXI na żywo będzie można posłuchać w najbliższym czasie:

20.04.2024 / Zielona Góra / Kawon
27.04.2024 / Gdańsk / 100cznia
28.04.2024 /Toruń / Lizard King
30.04.2024 / Katowice / International Jazz Day
02.05.2024 / Wrocław / 3 majówka
03.05.2024 / Kołobrzeg / RCK
17.05.2024 / Szczecin / DK Słowianin
01.06.2024 / Lublin / Festiwal Noc Kultury
02.06.2024 / Rzeszów / Pod Palmą
07.06.2024 / Bydgoszcz
28.06.2024 / TBA
29.06.2024 / Warszawa / Jazz Around

Bilety na większość wydarzeń na goingapp.pl

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Włodi daje klasyki w alternatywnej aranżacji, nadchodzi reedycja albumu „Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments