Włodi daje klasyki w alternatywnej aranżacji, nadchodzi reedycja albumu „Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu”

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Warszawski raper Włodi połączył siły z Piotrkiem Lewandowskim i nadał nowy blask swoim klasycznym, solowym numerom. Współtwórca legendarnego składu Molesta Ewenement wziął na warsztat wspólnie z Lewandowskim ulubione utwory własnego autorstwa: „Kominy”, „NOLOVE” i „Proces spalania”, które zyskały zupełnie nowe, alternatywne brzmienie.

Włodi to jeden z weteranów polskiego hip-hopu. Artysta jest aktywny na scenie już od 30 lat. Oprócz współtworzenia słynnej grupy Molesta Ewenement ma bogatą historię solową oraz jako członek ekipy Parias, w której działał razem z Eldo i Pelsonem. Twórczość Włodiego to oldschool w najlepszym wydaniu i kwintesencja stylu muzyki hip-hop dominującego w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

Teraz, dzięki współpracy Włodiego z Piotrkiem Lewandowskim, możemy poznać ulubione wycinki z twórczości własnej warszawskiego rapera w zupełnie nowym, alternatywnym brzmieniu. W ramach projektu Live Session artyści przygotowali nowe aranżacje utworów: „Kominy”, „NOLOVE” i „Proces spalania”. Pierwszy jest już dostępny do odsłuchu na YouTube, a kolejne zostaną udostępnione 24 kwietnia i 8 maja.

Live Session by Piotrek Lewandowski to seria alternatywnych aranżacji twórczości znanych, polskich raperów. W pierwszej części projektu gośćmi Lewandowskiego byli Pezet, Sobel i Małpa. Powstało wówczas osiem nowych wersji ich ulubionych utworów z własnego repertuaru. Dzięki temu mamy możliwość posłuchać numerów takich jak „Drogi Dres” Małpy czy „Ukryty w mieście krzyk” Pezeta w zupełnie nowym brzmieniu. Seria spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, a teraz wraca po niemal dwóch latach od premiery ostatniego utworu.

Piotrek Lewandowski to gitarzysta i producent muzyczny znany ze współpracy z czołowymi, polskimi raperami, a także współtwórca śladów gitarowych do udźwiękowienia gry Cyberpunk 2077.

Start preorderu reedycji „Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu”

Z okazji 7 rocznicy wydania czwartego solowego albumu Włodiego – Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu, oraz współpracy z Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski, wytwórnia Def Jam Recordings Poland przygotowała wyjątkową reedycję albumu. Wierni fani mogą zakupić ściśle limitowaną 12 calową zadymioną wersje winyla (galaxy effect) oraz nowe wydanie album na CD w opakowaniu Super Jewell Box.

Na „Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu” Włodi stawia się w roli obserwatora świata i bezkompromisowo go punktuje. Dziesięć mocarnych numerów składających się na płytę o ciężkim, klimatycznym brzmieniu, doskonale uzupełnionym przez starannie dobranych gości, takich jak Marysia Starosta, PRO8L3M, Holak, Otsochodzi oraz Ero JWP. Wraz z producentami takimi jak DJ B, Sampler Orchestra czy The Returnes, Włodi stworzył album, który zdecydowanie sprostał oczekiwaniom środowiska i pozycji jednej z najbardziej oczekiwanych płyt roku 2017. WDPDD to mocno offowe oblicze Włodiego – utwory charakteryzuje duża surowość, a sam raper określa swoją twórczość jako „rap fabularny”.

ZAMÓW REEDYCJE „WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO DYMU”

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Łysonżi i Kuba Knap na bicie Młodego w singlu „Underground Kingz” z gościnnym udziałem WCK oraz Wilka WDZ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments