Liroy, Peja, Abradab oraz DJ HWR i premiera utworu „Idę Dalej” który promuję festiwal The Legend

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Trzej królowie polskiego rapu Liroy, Peja, Abradab razem z DJ HWR opowiadają swoją historię w singlu promującym festiwal THE LEGEND – IDĘ DALEJ.

Musictainment Polska oraz GruboKrojone dumnie prezentują wiekopomny singiel „Idę Dalej”. W utworze, który promuje marcowy festiwal THE LEGEND – IDĘ DALEJ w PreZero Arena Gliwice, prym wiodą trzej królowie polskiego rapu: Liroy, Peja i Abradab! Pionierzy gatunku połączyli swoje unikalne style na nawiązującym do złotych czasów kultury hip-hop bicie wyprodukowanym przez DJ HWR. Za mastering kawałka odpowiada DJ Eprom, a teledysk zrealizowała ekipa Mania Studio.

9 marca w PreZero Arena Gliwice Liroy, Peja, Abradab i DJ HWR po raz pierwszy w historii pojawią się razem na scenie i wykonają „Idę Dalej” na żywo!

Kup bilet na THE LEGEND – IDĘ DALEJ na eventim.pl:

https://www.eventim.pl/event/the-legend-ide-dalej-prezero-arena-gliwice-17585129

Z uwagi na historyczny charakter utworu „Idę Dalej”, został on wytłoczony na wosku! Limitowaną i ręcznie numerowaną edycję winylową singla „Idę Dalej” można zamawiać na www.musictainment-shop.pl. Singiel, oprócz oryginalnej wersji „Idę Dalej”, zawiera remix autorstwa DJ Eprom, instrumentale i acapella.

Kup singiel winylowy „Idę Dalej”:

https://musictainment-shop.pl/pl/p/THE-LEGEND-LIROY%2C-PEJA%2C-ABRADAB%2C-DJ-HWR-IDE-DALEJ-winyl/44

Liroy

Liroy to prawdziwy prekursor i legenda polskiego hip-hopu, autor ponadczasowych utworów, które zapoczątkowały w naszym kraju rap! Artysta zadebiutował w 1992 roku albumem „East On Da Mic”, [prawdziwy sukces przyniosła mu druga wydana 3 lata później płyta „Alboom”. Wydawnictwo uzyskało status czterokrotnej platynowej płyty i przyniosło raperowi dwie nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach „Album roku – muzyka taneczna” i „Album roku – muzyka alternatywna”. Drugi album studyjny Liroya – „L” ukazał się w czerwcu 1997 roku. Otrzymał Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop” i pokrył się złotem. Trzeci krążek – „Dzień Szaka-L’a (Bafangoo, część 2.) z 1999 roku pokrył się platyną i zdobył kolejną nagrodę Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop”. Podczas THE LEGEND _ IDE DALEJ Liroy zagra swoje najsłynniejsze utwory takie jak „Scoobiedoo Ya”, „Scyzoryk”, „Moja autobiografia”, czy „Impreza”.

Peja / Slums Attack

Peja to żywa legenda i hegemon rapowej sceny, niedawno świętował XXX-lecie działalności scenicznej, a jego renoma nadal nie maleje. Swój debiutancki krążek wydał w 1996 roku, obecnie na swoim koncie ma 25 złotych i platynowych wyróżnień za albumy długogrające, a jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 600 tyś egzemplarzy. Rychu jest laureatem Fryderyka oraz wielu innych nagród takich jak Ślizger, czy Popkiller w kategoriach: Przeboj Roku, Zespół Roku i Singiel Roku. Współpracował z ikonami amerykańskiej sceny takimi jak: Jeru the Damaja, Onyx, Masta Ace, EDO G, Kool G Rap, Chi Ali, Big Shug E.D.I. Mean czy Smoothe da Hustler. Rapował na jednej scenie z Public Enemy i Ice-T. Zagrał blisko 200 zagranicznych koncertów na terenie Europy oraz w USA i Kanadzie. Przykład Rycha pokazuje, że najbardziej charyzmatyczni oldschoolowi gracze po dziś dzień nie tracą swojej popularności. Na THE LEGEND – IDĘ DALEJ fani usłyszą na żywo takie klasyki jak „SLU 3 Litery”, „Szacunek udzi Ulicy”, czy „Mój rap moja rzeczywistość”.

Abradab

Abradab, członek legendarnej grupy Kaliber 44, uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych raperów. W latach dwutysięcznych wydał legendarne albumy „Czerwony Album (2004), „Emisja Spalin” (2005) oraz „Ostatni Poziom Kontroli” (2008). Dwukrotnie został laureatem nagrody Fryderyk. Podczas koncertu wystąpi razem ze swoim przyjacielem Gutkiem, niezwykle szanowanym na scenie reggae/hip-hop wokalistą, z którym nagrał swój największy przebój „Rapowe ziarno 2” (Szyderap). Usłyszymy też zapewne również takie utwory jak „Mamy królów na banknotach”, „Rap to nie zabawa już”, czy „Miasto jest nasze”.

DJ HWR

DJ i Producent muzyczny. Założyciel wytwórni Grubo Krojone Records. Swoje umiejętności oraz imprezowy kunszt prezentował w większości miast naszego kraju, od Pomorza po Tatry, oraz poza jego granicami. Wielokrotnie prowadził warsztaty muzyczne, bitwy freestyle i bitwy taneczne. Jako producent muzyczny wyprodukował sporą ilość albumów, oraz współpracował z czołowymi polskimi wykonawcami. takimi jak : Liroy, Grubson, Peja, Chada, Hemp Gru, Fenomen i wieloma innymi. W roku 2021 i 2022 nominowany w kategorii DJ Roku Polish Hip Hop Music Awards.

Do zobaczenia pod sceną!

THE LEGEND – IDĘ DALEJ to festiwal, który łączy pokolenia!

Utwór w serwisach cyfrowych: https://mugo.lnk.to/_IdeDalej

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Duszyn składa muzyczny hołd dla Łodzi w singlu „Miasto”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments