Łona x Konieczny x Krupa pokazali nowy klip do singla „Bym Poszedł” w którym występuję aktor Mieczysław Hryniewicz

Udostępnij
fot. materiały prasowe

Trio Łona x Konieczny x Krupa wraca z ostatnim singlem przed premierą albumu „TAXI”. „Bym poszedł” to refleksyjna opowieść o obojętności i rezygnacji, opowiedziana z punktu widzenia taksówkarza z wieloletnim doświadczeniem.

„Ta piosenka wyrasta z gniewu, powstała jako jedna z pierwszych, bezpośrednio po iluś tam rozmowach, które wspólnie z Zuzą Głowacką odbyliśmy z najstarszymi przedstawicielami tego zawodu. Bo z każdym spotkaniem rósł we mnie żal o ich obojętność, skrajny brak zaangażowania. Aż odkryłem oczywistość: taksówkarze nie są pod tym względem wyjątkowi; to są ambasadorzy bierności naszej powszedniej. Uniwersalnego: „bym poszedł, ale nie poszedłem.”

– opowiada o singlu Łona. 

Główną rolę w teledysku nieprzypadkowo gra Mieczysław Hryniewicz — tym razem legendarny taksówkarz ze „Zmienników” Stanisława Barei wciela się w postać emerytowanego taksówkarza biorącego udział w warsztatach dla seniorów. Za reżyserię odpowiedzialny jest Krzysztof Kiziewicz — filmowiec, twórca animacji, multimediów i instalacji interaktywnych, który przez wiele lat — wspólnie z Łoną — współtworzył warsztaty arterapeutyczne w Ośrodku Monaru w Babigoszczy.

„TAXI” to rezultat współpracy szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia: Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą. To album koncepcyjny: z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) twórcy utkali oni album „TAXI” — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką.

Album „TAXI” można nabyć na stronie Def Jam Recording Poland i sklep.dobrzewiesz.net. W limitowanej edycji albumu znajdziemy m.in. samochodowe dodatki oraz książeczkę, w której Zuzanna Głowacka i Łona dzielą się kulisami rozmów z taksówkarkami i taksówkarzami. Oprócz tego rozszerzone wydanie zawiera trzy dodatkowe utwory: wyjątkowe remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza — zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno.

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Duszyn zalicza debiut w Def Jam Recordings Poland singlem „Parę Sztuk”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments