Mata i album „Młody Matczak” z pierwszym podwójnie diamentowym wyróżnieniem rapowym w Polsce

Udostępnij
mataszafir
fot. kadr z klipu „Mata – Szafir”

Płyta “Młody Matczak” bije kolejne rekordy. Już oficjalnie stała się pierwszym rapowym albumem w Polsce, który osiągnął status podwójnie diamentowej płyty!

“Młody Matczak” to druga płyta Maty, która ukazała się 1 października 2021 roku i już w preorderze osiągnęła status podwójnej platyny. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo była “Patoreakcja”, szeroko komentowana ze względu na mocne wersy artysty, nawiązujące do reakcji ludzi na utwór “Patointeligencja”. Nowym hitem lata, już od pierwszych dni od premiery, stało się „La la la (oh oh)” z udziałem White’a 2115, a kolejny singiel “Papuga” z gościnnym udziałem Quebonafide i Malika Montany bardzo szybko zdobył miliony wyświetleń na YouTube. Z perspektywy czasu, największy sukces odniósł jednak utwór “Kiss Cam”, który przekroczył niebotyczną granicę 100 milionów odsłuchów na Spotify oraz znalazł się na liście Billboard 200 Excluding US, jako pierwszy polskojęzyczny utwór w historii. 

Po premierze pełnego albumu “Młody Matczak”, krążek nie schodził z notowania OLiS przez 22 tygodnie i stał się najczęściej słuchaną polską płytą na Spotify w 2021 roku. Wydawniczy fenomen “Młodego Matczaka” potwierdza również historyczny, koncertowy wyczyn Maty. Zaledwie dzień po premierze albumu, na warszawskim lotnisku Bemowo odbył się pamiętny występ artysty, który zgromadził ponad 40 tysięcy osób. Do dzisiaj jest to największy solowy koncert rapowy w Polsce.

Zostaw obserwacje strony RapCelownik.pl w Google News

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ – Grekk z premierą swojego najnowszego albumu producenckiego „ART OF FATNESS”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments