O$ka gościem CNE w nowym odcinku Rap Kontenera

Udostępnij
fot. kadr z klipu „O$KA I RAP KONTENER odcinek #27”

W 27 odcinku podcastu „Rap Kontener” gościem CNE jest producent muzyczny O$ka znany ze składu OMP czy kolaboracji z Onarem, Tede oraz twórca albumów producenckich z serii „K” i nie tylko.

OŚKA ztj. DJ 100 KARATÓW ztj. OSIOŁ to kolejna legendarna postać polskiej sceny hiphopowej z długą historią i niesamowitym warsztatem, który zaprezentuje na swojej bitmaszynie. Zaczynał jako raper i producent z Wilanowa w składzie OMP, z którym zaczął tworzyć pozytywny rap w kontrze do dominującego w Warszawie w latach 90-tych – stylu ulicznego. Tytus tworzył wtedy Asfalt Records i nawiązał współpracę z chłopakami i tak wydano pierwszą płytę składu. Ośka przywołał tamte czasy trochę w oparciu o stare wywiady z gazet znajdujących się na rapkontenerowym stole. CNE wraz z nim przeszedł przez rozdziały takie jak: nagrywanie wokali dla DJ 600V, tworzenie swoich Kompilacji z różnymi raperami, współpraca z Onarem i RRX, a potem dużą wytwórnią. Ważnym wątkiem są inspiracje producenta pochodzące z USA, a konkretnie „cykacze” i syntetyczne brzmienia, dzięki którym powstał projekt Hardkorowa Komercja i single takie jak „Platynowe Sombrero” czy „Bezele Kochana”. Czym jeszcze pasjonuje się Ośka i skąd u niego militarna zajawka? Gdzie teraz najlepiej tworzy mu się bity i z kim teraz nagrywa? To wszystko zostanie ujawnione w 27 odcinku Rap Kontenera. Sprawdzajcie Ośkę przez S jak dolar!

czytamy w opisie najnowszego odcinka podcastu „Rap Kontener”

PRZECZYTAJ – Dwa Sławy, Mielzky, Pers i The Returners nagrali „I Jest To Możliwe Mixtape” „Spalacz Bud” pierwszym singlem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments